03-6194988

דף הבית

בין לקוחותינו

צור קשר

 
    טיפים לעבודות זכוכית
 

זכוכית

הזכוכית היא חומר נפוץ מאוד ונמצא בשימוש בתחומים רבים, תכונות הזכוכית וטכנולוגיות שהתפתחו במשך השנים הרחיבו את היישומים בהם ניתן לשלב את הזכוכית וכיום טכניקות הייצור והגימור השונות מאפשרות לקבל מוצרים אמינים העמידים לאורך שנים, בטיחותיים וכמובן מרהיבים ביופיים.
החומר הנפוץ ביותר כיום הנקרא זכוכית מיוצר ממספר חומרים בסיסיים בניהם חול, צורן דו-חמצני וגיר, חומרים נוספים משולבים בזכוכית בהתאם לסוג הזכוכית המיוצרת והשימוש המיועד לה.
הטכניקה הנפוצה לייצור זכוכית מורכבת מחמישה שלבים עיקריים:
חימום תערובת חומרי הגלם לטמפרטורה של מעל 900 מעלות והפיכתו לנוזל.
השריית הזכוכית הנוזלית לקבלת צורה שטוחה וחלקה.
קירור מהיר של הזכוכית לאחר קבלת הצורה הרצויה.
הקשחה – השלב בו הזכוכית מתקררת עד למצב בו הנוזל חוזר למצב צבירה מוצק ומבטיח שהזכוכית תהיה עמידה וקשיחה.
והשלב האחרון הוא השלב בו הזכוכית מקוררת לטמפרטורת החדר, בתחילת שלב זה טמפרטורת הזכוכית תהיה סביב 500 מעלות ובסופו הטמפרטורה תרד עד לכ-25 מעלות בצורה הדרגתית ואיטית על מנת למנוע מהזכוכית תופעה שנקראת 'שוק תרמי' המתרחשת כאשר הזכוכית מתקררת במהירות גבוהה מידי ואיכות הזכוכית ועמידותה נפגעות.
על מנת לעצב את הזכוכית ולפסל אותה בהתאם לצורך ניתן להשתמש בטכניקה של יציקת זכוכית – היא טכניקה בה יוצקים את הזכוכית לתוך תבנית מיוחדת שהוכנה לצורך עיצוב הזכוכית עד להתקשותה בצורה הרצויה.
טכניקה נוספת הנמצאת בשימוש נרחב היא התזת החול, טכניקה זו מאפשרת לייצר זכוכית חלבית, זכוכית חלבית היא שקופה למחצה – מאפשרת מעבר אור אך אינה מאפשרת לראות דרכה. בנוסף, טכניקה זו מאפשרת לשלב ציורים של ממש על פני הזכוכית.
מלבד הזכוכית השקופה הרגילה והמוכרת, הטכנולוגיה מאפשרת לנו לייצר מגוון רחב מאוד של סוגי זכוכיות:
זכוכית רפלקטיבית (מראה). זכוכית מחוסמת – שבבסיסה היא זכוכית רגילה שעברה תהליך מיוחד שהופך את הזכוכית לעמידה עד פי 5. זכוכית מעומעמת – המסננת את מעבר קרני האור ומאפשרת שמירה יעילה על טמפרטורת החדר. זכוכית טריפלקס – המורכבת משלוש שכבות: שתי שכבות זכוכית שבניהן מודבקת יריעת פלסטיק מיוחדת, זכוכית זו אינה מתנפצת לרסיסים קטנים. זכוכית מבודדת – זכוכית זו מורכבת משתי שכבות של זכוכית ובניהן אויר יבש, מה שמאפשר בידוד מירבי של רעש וטמפרטורה. ועוד סוגים רבים ומגוונים.

האחים סופר = קידמה עבורך! חברת האחים סופר בע"מ הוקמה בשנת 1971 ע"י האחים משה ויצחק סופר. החברה הוקמה כעסק משפחתי שהתפתח וגדל עם השנים. כיום באפשרות החברה לספק מענה ללקוחותיה במגוון רחב ועשיר של שירותים, לקהל גדול של לקוחות.השירותים ניתנים לקבלנים ואדריכלים, לחברות עיסקיות, לבעלי מקצוע שונים מענף הבנייה והשיפוצים וכן ליזמים, מן המובילים בתחומם!אנו ממשיכים לחדש, לשפר ולהביא לקהל לקוחותינו, עסקיים ופרטיים כאחד את הסטנדנטים המתקדמים והחדישים ביותר, תוך הקפדה על איכות ואמינות המוצרים ובהתאמה למילניום השלישי. כל זאת ביחס אישי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר ובמגמה לשפר את איכות החיים במישור העסקי והפרטי כאחד.

אנא מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.